Bartoszyce

Nikt nie zaprzeczy faktowi, iż Warmia i Mazury są niezwykle pięknym i pełnym uroku regionem. Dlatego też nie dziwi, że znajduje się tam wiele bardzo pięknych i malowniczych miejscowości. Jedną z nich są dwudziestopięcio tysięczne Bartoszyce, które są położone nad rzeką Łyną.
Bartoszyce są idealnym rozwiązaniem dla osób, które kochają aktywne spędzanie czasu. Są tu tereny doskonałe dla spacerowiczów, miłośników kajaków i rowerów, a także dla tych, którzy po prostu chcą wypoczywać na plażach. Na plażach, na których można odnaleźć cenne pamiątki, jakimi są bursztyny. W Bartoszycach znajdują się najstarsze pomniki w Polsce. Noszą nazwy „Bartek” oraz „Gustenbald”. Niedaleko miejscowości znajduje się również bardzo ciekawy pałac, który został wybudowany na wzór włoski. Na dziś dzień w pałacu tym mieści się restauracja, a także hotel, dzięki czemu możemy zobaczyć ten piękny zabytek. W mieście zaś warto zajrzeć do gotyckiego Kościoła świętego Jana Ewangelisty i Matki Boskiej Częstochowskiej, który pochodzi jeszcze z czternastego wieku.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.

Designed by: Premium WordPress Themes | Thanks to Free WordPress Themes Directory, Themes Gallery and Best WordPress Themes