Brighton, Wielka Brytania

Jeśli marzy nam się wycieczka w angielskim stylu, warto odwiedzić ciekawą miejscowość znajdującą się nad kanałem La Manche. Jest to Brighton – miasto położone w hrabstwie East Sussex. Choć pierwsze informacje o tym mieście, na jakie możemy natknąć się w Internecie dotyczą przemysłu, to musimy pamiętać, iż owa miejscowość ma również do zaoferowania szeroki wachlarz atrakcji kulturowych, jak i naukowych. To w tej miejscowości znajduje się jeden z najlepszych uniwersytetów Zjednoczonego Królestwa.
Ciekawą atrakcją tej angielskiej miejscowości jest egzotyczny Royal Pavilion. Rezydecja ta uznawana jest za bardzo ekstrawagancką, często nadaje jej się tytuł najbardziej dziwną rezydencję w Wielkiej Brytanii. Budynek posiada liczne indyjskie zdobienia i rozwiązania architektoniczne. Warto też zajrzeć do Booth Museum of Natural History, które ma do zaprezentowania swoim odwiedzającym wiele owadów, minerałów, roślin oraz, o dziwo, szkieł mikroskopowych. Wycieczka w to miejsce z całą pewnością poskutkuje poszerzeniem naszej wiedzy.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.

Designed by: Premium WordPress Themes | Thanks to Free WordPress Themes Directory, Themes Gallery and Best WordPress Themes