Dortmund, Niemcy

Gdy myślimy o Dortmundzie, przypomina nam się, że Zagłębie Ruhry, w którym on leży, jest niemiecką kolebką przemysłu. Stad też wynikać może, że takie miejsce nie będzie ciekawym turystycznie miejscem. Jednak nic bardziej mylnego! Tak, jak na Śląsku znaleźć możemy wiele godnych uwagi miejsc, tak i Dortmund może być dla nas niebywałą atrakcją turystyczną. Warto tam się wybrać!
Choć w mieście dominuje głównie krajobraz przemysłowy i nowoczesny, znajduje się tam również wiele parków, przestrzeni upiększonych zielenią (częstym obrazem są hałdy pogórnicze poddane rekultywacji i pokryte różnymi roślinami). W samym centrum miasta coś dla siebie znajdą miłośnicy architektury sakralnej – nad miastem wznoszą się trzy godne uwagi i zainteresowania kościoły. Są to kościół pod wezwaniem świętego Rajnolda, świętego Piotra oraz kościół Mariacki. Miłośnicy sportu mogą zajrzeć oczywiście na stadion Borussi Dortmund. Choć zabytkowy nie jest, warto go odwiedzić. W Parku Westfalskim zaś możemy wspiąć się na Wieżę Florian, która może posłużyć za ciekawy punkt widokowy.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.

Designed by: Premium WordPress Themes | Thanks to Free WordPress Themes Directory, Themes Gallery and Best WordPress Themes