Drogi św. Jakuba

Jeśli jesteśmy zainteresowani szlakami turystycznymi, które mają charakter sakralny, warto zwrócić uwagę na tak zwane Drogi świętego Jakuba. Czyli trasy pielgrzymek do miejsca, w którym według podań znajduje się miejsce pogrzebania świętego Jakuba, który był apostołem. Choć główna część tego szlaku wiedzie w północno-zachodniej części Hiszpanii i prowadzi do katedry w Santiago de Compostela, to i w Polsce odnaleźć możemy trasy szlaków pieszych, którymi pielgrzymi zmierzali do tego świętego dla nich miejsca.
W Polsce wytyczonych jest kilkanaście szlaków, które należą do całej sieci europejskich szlaków Drogi świętego Jakuba. Wymienić należy z całą pewnością najważniejsze z nich, do których należą: Droga Dolnośląska, Droga Wielkopolska, Droga Sudecka, Camino Polaco, Droga Małopolska, Via Regia, Droga Pomorska, Droga Żytawska. Istnieją również inne trasy związane z tym szlakiem. Każdy z nich jest odpowiednio oznaczony na trasie, więc nie powinniśmy mieć problemów, ruszając drogą dawnych pątników.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.

Designed by: Premium WordPress Themes | Thanks to Free WordPress Themes Directory, Themes Gallery and Best WordPress Themes