Drohiczyn

Będąc na Podlasiu, warto odwiedzić leżący w powiecie siemiatyckim Drohiczyn. Miejscowość ta była przed laty historyczną stolicą Podlasia. Sama miejscowość leży nad rzeką Bug na tak zwanej Wysoczyźnie Drohiczyńskiej (czyli na wysokości około ośmiuset pięćdziesięciu metrów nad poziomem morza. Miasto to jest szczególnie rozwojowe, jeśli chodzi o rolnictwo, jak i o przemysł rolny, a także przemysł spożywczy.
W Drohiczynie znajduje się kilka wartych uwagi zespołów klasztornych. Nalezą do nich klasztor benedyktynek, który swoje początki w tej lokalizacji miał w osiemnastym wieku, klasztor jezuitów z tegoż samego okresu oraz również osiemnastowieczny klasztor franciszkanów. Jednak to nie koniec zabytków sakralnych Drohiczyna. Znajdziemy tu również wiele godnych uwagi cerkwi, jak i kapliczek. Dla chcących poszerzyć swoją wiedzę, swe drzwi otwiera Muzeum Regionalne, a także Muzeum Diecezjalne. Warto odwiedzić tę podlaską miejscowość i zapoznać się z atrakcjami, jakie oferuje ona każdemu chętnemu turyście i wędrowcy.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.

Designed by: Premium WordPress Themes | Thanks to Free WordPress Themes Directory, Themes Gallery and Best WordPress Themes