Drzewin

W miejscowości Drzewin, która znajduje się tuż obok Lublina, usytułowany jest niesamowicie ciekawy i atrakcyjny zabytek. Jest on wręcz zabytkiem klasy europejskiej. Mowa tu o największym dworze renesansowym epoki renesansu. Niestety, choć zabytek to cenny i wyjątkowy, popada on z czasem w coraz większą ruinę, gdyż od lat nie są tam przeprowadzane żadne prace restauracyjne czy rekonstrukcyjne.
Dwór ten miał wręcz baśniowy wygląd. Był potężny i piękny. Dwór ten został zbudowany w drugiej połowie szesnastego wieku. I do dziewiętnastego wieku był w całkiem dobrym stanie. Jednak jako że historia z wielkim impetem przetoczyła się w wieku dziewiętnastym przez tereny Polski, ucierpiał wówczas również renesansowy dwór. Od ponad siedemdziesięciu lat w miejscu tym nie było żadnych prac remontowych, co jest wręcz szokujące. Jeśli jesteś miłośnikiem turystyki historycznej, jest to z całą pewnością lokalizacja, której na mapie Polski nie możesz przeoczyć.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.

Designed by: Premium WordPress Themes | Thanks to Free WordPress Themes Directory, Themes Gallery and Best WordPress Themes