Kambodża

Myśląc o wakacjach, raczej rozpatrujemy światowe centra kultury lub egzotyczne lokalizacje, z których możemy powrócić bogatsi o piękną opaleniznę na skórze. Jednak warto poszukać innych miejsc, które są w stanie zapewnić nam to samo, ale nie są tak popularne i oklepane. Dlatego też warto wybrać się na Półwysep Indochiński, do znajdującej się tam Kambodży.
Niesamowicie zróżnicowana i ciekawa dla Europejczyka kambodżańska kultura jest w stanie pochłonąć każdego. Możemy mieć tam do czynienia z potężnymi zabytkami, niesamowitą, orientalną kuchnią oraz z dziką, tropikalną dżunglą. Również miłośnicy budynków sakralnych będą mieli wielką przyjemność ze zwiedzania i poznawania tego kraju. To właśnie tutaj znajduje się Angkor, czyli jeden z największych kompleksów świątynnych na świecie. Początkowo były one ukryte głęboko w dżungli i były odkryte stosunkowo niedawno. To właśnie w tym kompleksie świątynnym rozgrywała się akcja słynnej ekranizacji gry komputerowej, jaką jest Tomb Rider.
Najbardziej rozsądnym rozwiązaniem będzie wynajęcie przewodnika, który nas oprowadzi po najistotniejszych miejscach i nie pozwoli nam się zgubić w dżungli.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.

Designed by: Premium WordPress Themes | Thanks to Free WordPress Themes Directory, Themes Gallery and Best WordPress Themes