Kanada – kraina niezwykłej przyrody

Kanada jest jednym z trzech największych krajów świata. Od Polski dzielą ja tysiące kilometrów, ale jest to na tyle niezwykły i fascynujący kraj, że na pewno warto poświęcić się, aby pokonać tak wielką odległość. Pierwotnymi mieszkańcami Kanady byli Indianie, którzy pozostawili po sobie kilka ważnych obiektów, będących aktualnie przedmiotem zainteresowań turystów. Tak wielki obszar jaki zajmuje Kanada powoduje, że kraj ten jest bardzo zróżnicowany pod względem klimatu i ukształtowania trenu. Mamy zatem zagłębienie stworzone przez Nizinę Hudsońską i Zatokę Hudsona, krainę Wielkich Jezior z doliną Rzeki Świętego Wawrzyńca, pas Wielkich Równin, oraz pasmo górskie Kordylierów. Klimat rozpościera się od umiarkowanego ciepłego, przez chłodny kontynentalny aż po północ kraju, gdzie dominuje klimat podpolarny i polarny. Stolica Kanady jest Ottawa, pozostałymi ważnymi miastami są Toronto, Montreal, Vancouver, Edmonton i Calgary.
Kanada charakteryzuje się równie wielką różnorodnością w świcie zwierząt. Bardzo licznie reprezentowane są ptaki i ryby. Na terenie tego niezwykłego państwa można spotkać bizony, karibu (renifery amerykańskie), jelenie wapiti, niedźwiedzie, rosomaki i wiele innych. Kanada bardzo dba o swoje środowisko i ma świadomość niezwykłego bogactwa przyrody, w którego jest posiadaniu. Dlatego też na terenie kraju znajduje się aż 29 parków narodowych oraz znacznie przekraczających setkę parków i rezerwatów. Zatem jak widać kraj ma bardzo bogatą ofertę turystyczną i przyciąga to co roku miliony zainteresowanych zobaczeniem tej niezwykłej krainy na własne oczy.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.

Designed by: Premium WordPress Themes | Thanks to Free WordPress Themes Directory, Themes Gallery and Best WordPress Themes