Klasztor Shaolin

W środkowych Chinach znajduje się miejsce, które zostało w niesamowicie potężny sposób rozpromowane przez produkcje Hollywood, które niejednokrotnie odnosiły się do tej właśnie lokalizacji. Sprawiło to, że po dziś dzień klasztor Shaolin jest odwiedzany przez tysiące turystów pochodzących z całego świata i pragnących zobaczyć to słynne przez telewizję miejsce. Jednak niekoniecznie zastają oni w Shaolin miejsce swoich wyobrażeń. Jest to jedna z tych sytuacji, w których rzeczywistość znacząco odbiega od wyobrażeń. Jednak z całą pewnością jest to miejsce warte uwagi i uwzględnienia w naszych turystycznych planach.
Shaolin to buddyjska świątynia, do której prowadzą wszelkie legendy o kung-fu. To z tego miejsca rzekomo wywodzi się owa sztuka walki. Jednak z całą pewnością nie możemy oczekiwać, że miejsce to będzie miejscem zadumy i spokoju. Musimy mieć świadomość, że jest to niezwykle popularna atrakcja turystyczna oraz że miejsce to nie uniknęło wszechogarniającej cały świat komercjalizacji.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.

Designed by: Premium WordPress Themes | Thanks to Free WordPress Themes Directory, Themes Gallery and Best WordPress Themes