Korcula, Chorwacja

Swoistą wakacyjną Mekką dla Polaków w ostatnich latach stała się Chorwacja. Już gdzieniegdzie można usłyszeć głosy, iż jest to przereklamowany kraj, jeśli chodzi o turystykę wakacyjną. Jednak nie należy się zrażać – nie wszystkie zakątki Chorwacji są zawalone przez tłumy turystów. Warto w związku z tym odwiedzić na przykład przepiękną wyspę, która znajduje się w Dalmacji, a jej nazwa to Korcula.
Na wyspie znajduje się miejscowość o identycznej nazwie i właśnie w tym mieście znajdziemy najwięcej atrakcji turystycznych oraz miejsc noclegowych. Jedną z najpiękniejszych atrakcji architektonicznych Korculi jest Stare Miasto, które otaczają potężne mury obronne. Innym ciekawym punktem architektonicznym jest katedra świętego Marka oraz wiele pałaców miejskich, które każdego miłośnika aktywnej turystyki zachwycą i zauroczą. Chcąc nadal podziwiać piękne budownictwo tego chorwackiego miasta, nie możemy przeoczyć klasztoru Wszystkich świętych, który został wybudowany w średniowieczu, a także fortecy świętego Vlacha. W Korculi znajduje się również dom Marco Polo, a grzechem byłoby nie odwiedzić w trakcie podróży domu jednego z najsłynniejszych podróżników.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.

Designed by: Premium WordPress Themes | Thanks to Free WordPress Themes Directory, Themes Gallery and Best WordPress Themes