Kruszewo

Bardzo ciekawą lokalizacją dla miłośników architektury będzie wielkopolska miejscowość o nazwie Kruszewo. Znajduje się tam pałac, który został wybudowany w osiemnastym wieku. Budował go ród hrabiów Świniarskich, którzy w owym czasie władali ziemią kruszewską. Do dnia dzisiejszego niestety pałac został niesamowicie zaniedbany i opuszczony, jednak nadal możemy go podziwiać i zachwycać się nad kunsztem architektonicznym ówczesnych budowniczych.
Pałac ten osiemnaście lat temu został zakupiony przez osobę prywatną, jednak do dziś nikt nie postanowił go zakupić i odrestaurować, choć z całą pewnością byłby on niesamowitą atrakcją turystyczną. Pałac, przez lata swojego istnienia pełnił nie tylko funkcje mieszkalne, ale był również przystosowany do bycia porodówką, ośrodkiem zdrowotnym, a także stacją dentystyczna. Przez trzydzieści lat, w czasach Polskiej Republiki Ludowej, mieścił się w owym majątku szpital pulmonologiczny.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.

Designed by: Premium WordPress Themes | Thanks to Free WordPress Themes Directory, Themes Gallery and Best WordPress Themes