Lida, Białoruś

Jeśli jesteś miłośnikiem kultury słowiańskiej i lubisz poznawać sąsiednie kraje, doskonałą opcją turystyczną będzie dla ciebie wycieczka do Lidy, małego miasta znajdującego się na Białorusi. Na pierwszy rzut oka miasto nie zachwyca pięknem i urokiem, jednak warto poświęcić kilka chwil na to, by wśród komunistycznych pomników i brzydkich gmachów państwowych odnaleźć urokliwe zakątki, które świadczyć będą o bogatej i pięknej białoruskiej kulturze.
Warto poświęcić swój czas, aby zobaczyć niezwykły zamek, który znajduje się przy ulicy Sowieckiej, a także położony nieopodal kościół farny Podwyższenia Krzyża Świętego, który stoi w owym miejscu już od czternastego wieku. Na tej samej ulicy znajduje się również godna uwagi cerkiew grecko-katolicka, która niegdyś pełniła funkcję kościoła pijarów. Ciekawym i pełnym uroku jest również miejsce na terenie dzielnicy Słobódka, gdzie zachował się drewniany kościół i plebania, które zostały zbudowane u początków dwudziestego wieku.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.

Designed by: Premium WordPress Themes | Thanks to Free WordPress Themes Directory, Themes Gallery and Best WordPress Themes