Litwa, Kowno

Choć Litwa jest leży w bliskim sąsiedztwie naszego kraju, nie jest zbyt częstym miejscem odwiedzin naszych rodaków. Może się zdawać, iż ten kraj, niegdyś należący do bloku radzieckiego nie ma nic ciekawego do zaoferowania pod względem turystycznym. Nic bardziej mylnego! Warto wyruszyć na Litwę. A jednym z miejsc godnych naszej uwagi jest z całą pewnością jedno z najstarszych litewskich miast, jakim jest Kowno, wielowiekowe miasto położone u zbiegu Willi i Niemna.
Bardzo ciekawą atrakcją kowieńską jest Aleja Wolności (Laisves aleja). Jest to droga prowadząca do Starego Miasta, które również należy do bardzo ciekawych i wartych zobaczenia zabytków litewskich. Aleję wyróżniają liczne gmachy reprezentacyjne. Wśród nich znajduje się poczta, budynki należące do litewskiego Rządu, a także teatr. Kolejnym ciekawym punktem na mapie Kowna jest Kościół św. Michała Archanioła, który niegdyś pełnił rolę soboru prawosławnego. Warto również zajrzeć w okolice ulic Zamenhofo oraz Kurpiu, gdyż znajdziemy tam pozostałości po niegdysiejszej gminie żydowskiej – bóżnicę, dom mieszkalny oraz dwa spichlerze. Kowno zachwyca ilością ciekawych zabytków.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.

Designed by: Premium WordPress Themes | Thanks to Free WordPress Themes Directory, Themes Gallery and Best WordPress Themes