Mala Strana w Pradze

Mala Strana jest bardzo ciekawym i uroczym miejscem na mapie Pragi. Jeśli nie mamy czasu, ani funduszy na odległą podróż, wybór Pragi jest jak najbardziej trafny. Mimo, że znajduje się niedaleko Polski, jest to niesamowicie piękne i atrakcyjne turystycznie miejsce. Szczególnie jeśli weźmiemy po uwagę fakt, że Praga została uznana za najpiękniejszą stolicę Europy.
Mala Strana otoczona jest Petrinem z jednej strony oraz Hradczanami z drugiej. Widać z niej również przepięknie Wełtawę. Aby móc podziwiać w doskonały sposób ten niesamowity widok, warto udać się do sadów pod Strahovskim Klasztorem. Najbardziej żywym miejscem Malej Strany jest oczywiście rynek, który nosi nazwę Malostranske Namesti. Jest on o wiele bardziej atrakcyjny niż ten po drugiej stronie rzeki. Znajduje się na nim duża ilość piwiarni i pubów, które są niezwykle przytulne. Warto odwiedzić Malą Stranę i samemu przekonać się o jej wartości.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.

Designed by: Premium WordPress Themes | Thanks to Free WordPress Themes Directory, Themes Gallery and Best WordPress Themes