Nałęczów

Miejscowość ta znana jest jako miasto zdrowia. Nie bez przyczyny. W końcu od lat w tej miejscowości pod Lublinem znajduje się tu uzdrowisko. Rzec by nawet można, iż jest to uzdrowisko historyczne. To tu przecież leczyły się i odpoczywały tak znane postacie, jak polscy powieściopisarze, czyli Stefan Żeromski czy Aleksander Głowacki, znany wszem i wobec jako Bolesław Prus.
Usytuowanie geograficzne Nałęczowa sprawia, że jest tam często cieplej niż w innych częściach kraju, gdyż dolina, w której jest on położony należy do najcieplejszych regionów w Polsce. Klimat, jaki samoczynnie tworzy się w tej dolinie ma również zbawienny wpływ na ciśnienie tętnicze, a mianowicie powoduje jego obniżenie. Inną zaletą mikroklimatu nałęczowskiego jest zmniejszanie dokuczających dolegliwości chorób serca, co również z obniżaniem ciśnienia tętniczego się wiąże. Nałęczów z całą pewnością jest idealnym miejscem do wypoczynku dla osób, które chcą podreperować swój stan zdrowia. Dlatego warto wybrać się na kurację do tego uzdrowiska.
Źródło: http://turystyczne-bieszczady.pl/

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.

Designed by: Premium WordPress Themes | Thanks to Free WordPress Themes Directory, Themes Gallery and Best WordPress Themes