Nałęczów

Miejscowość ta znana jest jako miasto zdrowia. Nie bez przyczyny. W końcu od lat w tej miejscowości pod Lublinem znajduje się tu uzdrowisko. Rzec by nawet można, iż jest to uzdrowisko historyczne. To tu przecież leczyły się i odpoczywały tak znane postacie, jak polscy powieściopisarze, czyli Stefan Żeromski czy Aleksander Głowacki, znany wszem i wobec jako Bolesław Prus.
Usytuowanie geograficzne Nałęczowa sprawia, że jest tam często cieplej niż w innych częściach kraju, gdyż dolina, w której jest on położony należy do najcieplejszych regionów w Polsce. Klimat, jaki samoczynnie tworzy się w tej dolinie ma również zbawienny wpływ na ciśnienie tętnicze, a mianowicie powoduje jego obniżenie. Inną zaletą mikroklimatu nałęczowskiego jest zmniejszanie dokuczających dolegliwości chorób serca, co również z obniżaniem ciśnienia tętniczego się wiąże. Nałęczów z całą pewnością jest idealnym miejscem do wypoczynku dla osób, które chcą podreperować swój stan zdrowia. Dlatego warto wybrać się na kurację do tego uzdrowiska.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.

Designed by: Premium WordPress Themes | Thanks to Free WordPress Themes Directory, Themes Gallery and Best WordPress Themes