Niemcy – uzdrowiska i turystyka historyczna

Niemcy to duży i znaczący kraj w Europie, sąsiadujący z Polską, a zatem mamy dość blisko, aby wybrać się na zwiedzanie tego kraju. Od południa granicę państwa stanowią góry Alpy a od północy morza Bałtyckie i Północne. Kraj ma zbliżony do nas klimat, dlatego tez nie musimy martwić się o aklimatyzację. Podróż z Polski może odbyć się samolotem, samochodem oraz pociągiem. Niemcy są krajem należącym do Unii Europejskiej, przyjęły również wspólną europejską walutę. Niemcy jako kraj do zwiedzania w zasadzie nie mają wydzielonych stref atrakcyjnych turystycznie, gdyż cały kraj jest ciekawy, jego miasta, przyroda, kultura i kuchnia.

Warto zatem przeznaczyć nieco więcej czasu na poznawanie Niemiec. Oczywiście stałym punktem wszystkich wycieczek do tego kraju jest Berlin. Jako stolica kraju ma największego znacznie, ale jest także bardzo ciekawy pod względem architektonicznym z Bramą Branderburską na czele. Jest to najbardziej charakterystyczną budowla Berlina. Warto również zobaczyć pałac Charlottenburg z XVII – XVIII w. a także pałac na wyspie Pfauen z XVIII- XIX w. Miasto ma również bogate zaplecze kulturalne i rozrywkowe. Inne ważne miasta Niemiec, które na pewno warto uwzględnić w planie zwiedzania to Hamburg, Frankfurt nad Menem, Monachium, Kolonia czy Essen. Niezwykłych wrażeń dostarczą również górskie kurorty z niezapomnianymi widokami Alp. Turyści przyjeżdżają do Niemiec głównie w dwóch celach: po pierwsze z uwagi na niezwykłe walory uzdrowisk, znajdujących się na terenie tego kraju, po drugie z uwagi na turystykę historyczną, burzliwa przeszłość Niemiec daje niezwykłe możliwości poznawania minionych czasów.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.

Designed by: Premium WordPress Themes | Thanks to Free WordPress Themes Directory, Themes Gallery and Best WordPress Themes