Okulary przeciwsłoneczne

Dla miłośników wycieczek pieszych i rowerowych w czasie pięknej pogody nieocenione będą dobre okulary przeciwsłoneczne, które ochronią oczy w czasie największego nasłonecznienia. Istotnym jest, aby wybrać okulary profesjonalne, gdyż zwykłe okulary z bazarku posiadają jedynie pociemniane szyby i nie zabezpieczają oczu przed szkodliwym promieniowaniem.
Bardzo dobrym rozwiązaniem są okulary, których filtr UV wynosi około czterystu. Zabezpieczają one wówczas nasze oczy przed promieniowaniem zarówno UVA, jak i UVB. Zwróćmy uwagę również na przepuszczalność światła w szkłach i dobierzmy odpowiednią do naszych potrzeb (dobrym rozwiązaniem jest przepuszczalność rzędu 8-18 procent przy intensywnym świetle). Jeśli chcesz zadbać o swój komfort, wybierz także okulary z filtrem polaryzacyjnym. Filtr tego typu ma za zadanie zlikwidować wszystkie refleksy i odbicia na szkłach, a co więcej, blokuje także to światło, które odbija się od powierzchni, które są płaskie. Ciekawym rozwiązaniem są również soczewki poliwęglanowe, które chronią w wysokim stopniu szkła przed wszelkimi zarysowaniami.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.

Designed by: Premium WordPress Themes | Thanks to Free WordPress Themes Directory, Themes Gallery and Best WordPress Themes