Park Narodowy Czech

Ciekawym miejscem na zwiedzanie są czeskie Morawy. Znajduje się tam n przykład Znojmo, które jest jednym z najstarszych miast, jakie leżą na Morawach. A co więcej, jest to doskonała baza wypadowa, jeśli planujemy zwiedzić Park Narodowy Podyje. Jest to swoisty dziki i z całą pewnością przepiękny kanion, których nie jest zbyt wiele w Europie Środkowej.
Prócz Parku Narodowego w okolicy znajdują się liczne, małe, tradycyjne morawskie wsie z zabudową odpowiadającą lokalnej kulturze i tradycji. Prócz tego Znojma może pochwalić się kilkoma godnymi uwagi i zwiedzenia zabytkami. Jednym z nich jest z całą pewnością zamek. Warto też wybrać się, aby zobaczyć jeden z najsłynniejszych budynków architektury okresy romańskiego, jaki znajduje się w Republice Czeskiej. Jest to Rotund świętej Katarzyny. Również wartym obejrzenia jest wieża ratuszowa, która została zbudowana w stylu praskiego gotyku. Możemy odnaleźć w tej okolicy wiele rzeczy, nie tylko związanych z naturą, ale i kulturą ludzką, które nas zauroczą i sprawią, że będziemy chcieli wrócić raz jeszcze.
Źródło: http://noclegi-zawoja.pl/

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.

Designed by: Premium WordPress Themes | Thanks to Free WordPress Themes Directory, Themes Gallery and Best WordPress Themes