Studzianka

Zdawać by się mogło, że w dzisiejszych czasach informacje o Tatarach zdobyć możemy jedynie za pomocą książek, filmów czy Internetu. Nic bardziej mylnego. W Polsce znajduje się miejscowość, w której tradycje tatarskie są wciąż żywe i możemy zakosztować tatarskiego życia.
Mowa tu o Studziance, wsi, która jest położona w województwie lubelskim. To właśnie tutaj odbywają się niezwykle ciekawe i trakcyjne rekonstrukcje dawnych, ale niezapomnianych jeszcze, tatarskich obrzędów. Możemy być świadkami zarówno ich rytuałów, jak i spróbować dań, którymi niegdyś raczyli się Tatarzy. Dzięki różnorodnym atrakcjom dostępnym w Studziance, turyści mają możliwość uczyć się strzelania z najbardziej powszechnej broni tatarskiej, jaką był łuk. A aby wzmocnić swoje przeżycia, mogą założyć oryginalne stroje tatarskie, co z całą pewnością jeszcze wzmacnia atrakcyjność tej aktywności. Organizowanych jest również wiele turniejów, w których wziąć udział mogą zarówno duzi, jak i mali. Turnieje te dotyczą życia codziennego i obrzędów dawnych Tatarów. Jest to doskonałe miejsce na wycieczkę rodzinną – każdy członek rodziny znajdzie to coś ciekawego dla siebie.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.

Designed by: Premium WordPress Themes | Thanks to Free WordPress Themes Directory, Themes Gallery and Best WordPress Themes