Szlak Cysterski

Czy wiesz, że istnieją w Polsce szlaki turystyczne, które swój początek mają w odległych państwach naszego kontynentu? Jednym z tego typu szlaków jest Cysterski Szlak Turystyczny, który swój początek ma w słonecznej i gorącej Portugalii. Międzynarodowy Szlak Cysterski posiada swój fragment również w Polsce i prowadzi nas przez zabytki, jakie pozostawił na polskich ziemiach zakon cysterki. I to właśnie polska część tego szlaku jest zakończeniem szlaku międzynarodowego.
Trasa tego szlaku prowadzi przez bardzo dużą część Polski zachodniej oraz południowej. Jednak najciekawsze i największe zabytki architektoniczne pozostawione przez cystersów znajdują się między Niecką Kozielską oraz Niziną Śląską. Bardzo ciekawymi budynkami, które mamy możliwość zwiedzić w ramach tego szlaku, są klasztory w takich miejscowościach, jak Kamieniec Ząbkowicki, Trzebnica, Krzeszów, Henryków czy Wąchock.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.

Designed by: Premium WordPress Themes | Thanks to Free WordPress Themes Directory, Themes Gallery and Best WordPress Themes