Szlak Kopernikowski

Jeżeli jesteś fanem polskiej historii, miłośnikiem astronomii lub po prostu fascynuje cię postać Mikołaja Kopernika, z całą pewnością nie możesz przeoczyć naszego polskiego Szlaku Kopernikowskiego. Szlak ten jest trasą pieszą i dotyczy historii życia osobistego, jak i naukowego tego wybitnego, znanego na całym świecie Polaka.
Początkiem trasy jest Wysoka Brama w Olsztynie, a jej koniec, jak się możemy domyślać, znajduje się w Toruniu. Wskazuje to też, przez jakie miejscowości prowadzić nas może ów szlak. Ruszając nim, mamy możliwość przebycia i ujrzenia niezwykle urokliwych regionów geograficznych naszego kraju, gdyż trasa prowadzi przez jedne z najpiękniejszych miejsc Pomorza, Warmii i Mazur oraz Kujaw. Jednymi z najbardziej znanych miejsc tej trasy są zamek biskupów warmińskich, który znajduje się w Lidzbarku Warmińskim, a także zamek w Malborku. Trasa ta jest niezwykle ciekawa nie tylko pod względem historycznym i naukowym, ale też z całą pewnością krajobrazowym.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.

Designed by: Premium WordPress Themes | Thanks to Free WordPress Themes Directory, Themes Gallery and Best WordPress Themes