Szlak Zabytków Techniki Województwa Śląskiego

Choć może się wydawać, że polskie szlaki turystyczne są atrakcyjne dla osób zafascynowanych historią czy osób, które mają zainteresowania oscylujące raczej wokół humanistycznych dziedzin nauki, można znaleźć taki szlak, który zafascynuje każdego ścisłowca.
Szlak Zabytków Techniki Województwa Śląskiego jest ewenementem na mapie szlaków turystycznych w naszym kraju. Ta unikalna trasa prowadzi przez wiele obiektów, które możemy liczyć w dziesiątkach, które niegdyś związane były z przemysłem i stosowaną wówczas technologią. Dlatego też na trasie owego szlaku możemy znaleźć muzea browarnictwa, jak i zabytkowe kopalnie węgla kamiennego. Z całą pewnością warto też wybrać się do kopalni srebra i zobaczyć, w jaki sposób niegdyś działała. Na szlaku dostępna jest również kolejka wąskotorowa, którą turyści mają szansę się przejechać. Cały szlak zawiera na swej trasie wiele atrakcyjnych obiektów, które są ciekawe zarówno z punktu historycznego, jak i technologicznego.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.

Designed by: Premium WordPress Themes | Thanks to Free WordPress Themes Directory, Themes Gallery and Best WordPress Themes