Szlak zamków piastowskich

Polska może się pochwalić mnogością różnego rodzaju zamków na swoich terenach. Jednym z najlepszych sposobów zwiedzania tych niezwykłych zabytków jest piesza wędrówka od jednego budynku do drugiego. Jednym z najpopularniejszych, a zaraz najpiękniejszych szlaków wiedzie przez województwo dolnośląskie. Cała trasa szacowana jest na sto czterdzieści sześć kilometrów, a oznaczona jest kolorem zielonym. Podążając biegiem trasy napotkamy w sumie około piętnastu zamków i twierdz piastowskich. Prawie wszystkie zabytki pochodzą z okresu średniowiecza.
Trasa zaczyna się przy Zamku Grodno, by po 146 kilometrach zakończyć się przy Zamku Grodziec. Część zamków jest zniszczona i zaniedbana, jednak warta obejrzenia. Jednak perłą szlaku jest zamek w Książu, najpiękniejszy zamek i jeden z najlepiej zachowanych na terenach Polski. Zmierzając szlakiem zamków Piastowskich w samym zamku Książ można „zagubić się” na parę dni. Na szczególną uwagę zasługują także zamki w Świnach, nie tak dawno temu gruntownie odrestaurowany, a także zamek w niedalekim Bolkowie.
Źródło: http://rezerwacjaturystyczna.pl/

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.

Designed by: Premium WordPress Themes | Thanks to Free WordPress Themes Directory, Themes Gallery and Best WordPress Themes