Toszek

Jeśli chcesz odwiedzić mało popularne, ale ciekawe polskie miejsce, zastanów się nad wycieczką do małej miejscowości położonej w województwie śląskim i będącej częścią Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (GOP). Miejscowość, o której mowa, to leżący nad Potokiem Toszeckim Toszek właśnie.
Źródła historyczne, czyli tak właściwie wykopaliska archeologiczne, poświadczają, że sama gmina Toszek ma swoje korzenie jeszcze w czasach kamienia. Wykopaliska, jakie zostały przeprowadzone w okolicy, obfitowały w ciekawe znaleziska, takie jak rzymskie monety. Na tej podstawie powstała teoria mówiąca, iż historyczny Toszek był częścią szlaku bursztynowego. Arcyciekawym zabytkiem miejscowości jest eklektyczny zamek, który reprezentuje dwa style architektoniczne. A są to styl gotycki oraz barok. Zwiedzając zamek z całą pewnością przewodnik zaznajomi nas z intrygującymi legendami i podaniami toszeckimi. Warto również zobaczyć miejski Rynek ora Ratusz. Zabudowania tych miejsc pochodzą z dziewiętnastego wieku.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.

Designed by: Premium WordPress Themes | Thanks to Free WordPress Themes Directory, Themes Gallery and Best WordPress Themes