Tuczno

Tuczno jest miejscowością, która znajduje się na Pojezierzu Południowopomorskim, czyli położone jest w północno-zachodniej części naszego kraju. Na jednym ze wzgórz, które jest położone w tym regionie, znajduje się zamek, który został wybudowany jeszcze w czternastym wieku. Zamek ten pod względem architektonicznym jest reprezentantem stylu gotyckiego.
W zamku tym podobno straszy. Co tylko wzmacnia atrakcyjność tego miejsca. Z zamkiem wiąże się jeszcze kilka ciekawych legend, które mamy możliwość poznać podczas zwiedzania zamku. Prócz owego nawiedzonego zamku Tuczno oferuje kilka innych ciekawych zabytków. Należy do nich między innymi Zamek Wedlów, a także kompleks umocnień Wału Pomorskiego. Dla miłośników architektury sakralnej ciekawym będzie Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. A ci, którzy pragną wypoczywać z dala od zabudowań, za to wśród natury, odnajdą coś ciekawego dla siebie w okolicznych rezerwatach przyrody i obszarach chronionych. Tuczno jest bardzo ciekawym miejscem na wyprawę dla weekendowych turystów.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.

Designed by: Premium WordPress Themes | Thanks to Free WordPress Themes Directory, Themes Gallery and Best WordPress Themes