Twierdza Boyen

Bardzo ciekawym zabytkiem, jaki znajduje się na terenie naszego kraju, jest giżycka Twierdza Boyen. Twierdza ta została wybudowana w dziewiętnastym wieku, jako część zabudowania obronnego. Do dziś jest jednym z najlepiej zachowanych obiektów tego typu w naszym kraju. Dlatego też warto odwiedzić Giżycko nie tylko ze względu na piękne jeziora, ale również dla tego zapierającego dech zabytku.
Twierdza ta została wybudowana jako element mający blokować przesmyk między jeziorem Niegocin i Kisajno. Było w niej wystarczająco dużo miejsca, aby pomieścić około trzy tysiące żołnierzy. Należy pamiętać, że obiekt ten był najważniejszym budynkiem militarnym, jaki wówczas stał na linii polskich Wielkich Jezior Mazurskich. Ze względu na wielkość tej twierdzy, warto zaplanować troszkę dłuższy czas zwiedzania tej twierdzy. Najbardziej optymalnym czasem będą cztery godziny. Bilety wstępu na Twierdzę Boyen nie są drogie, a ich ceny wahają się w okolicy ośmiu złotych dla osoby dorosłej i pięciu złotych dla dziecka.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.

Designed by: Premium WordPress Themes | Thanks to Free WordPress Themes Directory, Themes Gallery and Best WordPress Themes