Złoty Stok

Mało kto o tym wie, jednak faktem historycznym jest to, że w naszym kraju przez ponad sześćset lat działała prężnie kopalnia złota. Miała ona swoją lokalizację w Złotym Stoku. Miejscowość ta znajduje się w powiecie ząbkowickim w województwie dolnośląskim w niedalekim sąsiedztwie Gór Złotych. Dziś miejscowość ta leży przy granicy z Republiką Czeską.
Z bardzo istotnych ciekawostek na temat owej kopalni złota jest choćby to, ze kopalnia w Złotym Stoku jest najstarszym w Polsce ośrodkiem hutniczo-górniczym. Dziś nie jest aktywna, jednak można jej podziemia zwiedzać i poznawać bardzo ciekawą historię wielowiekowej pracy kopalni. Dzięki udostępnionym częściom kopalni turyści mają okazję zapoznać się z mapami i rozkładem korytarzy kopalni, a także poznać różne technologie wydobycia złota oraz arsenu, które były stosowane w tym miejscu na przestrzeni stuleci. Istnieje możliwość ze skorzystania z takich trakcji jak płukanie złota, pokaz odlewniczy i wybijanie pamiątkowych monet. Wszystko to sprawia, że Złoty Stok jest idealną lokalizacją na wspólną, rodzinną wycieczkę.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.

Designed by: Premium WordPress Themes | Thanks to Free WordPress Themes Directory, Themes Gallery and Best WordPress Themes