Kozy

Gdy wybierzemy się w drogę z Bielska Białej do Krakowa, możemy na swojej trasie napotkać bardzo specyficzną miejscowość, jaką są Kozy. Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że miejscowość ta jest małym miastem, jednak, co zdziwić może niejednego ją odwiedzającego, Kozy są wsią. Co więcej jest to wieś, która jest największa pod względem ilości mieszkańców. Czym jeszcze może zaskoczyć nas ta miejscowość leżąca w okolicy Beskidu Małego?
Warto odwiedzić wieś w czasie Jesiennego Święta Wiatru Halnego. Wówczas mieszkańcy wsi puszczają piękne, kolorowe latawce, co z całą pewnością będzie niemałą frajdą dla dzieciaków. Ciekawym świętem lokalnym jest również Festiwal Duszonek, czyli swoisty, regionalny festiwal gastronomiczny, na którym będziemy mogli spróbować owych duszonek w różnorakich kombinacjach i smakach. Jest to coś z całą pewnością atrakcyjnego dla smakoszy rożnych dań, a już szczególnie tych regionalnych.
Źródło: http://hotel-daniel.pl/

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.

Designed by: Premium WordPress Themes | Thanks to Free WordPress Themes Directory, Themes Gallery and Best WordPress Themes