Lanckorona

Jeśli marzy ci się wypoczynek w polskiej, pełnej uroku wsi, z całą pewnością musisz przemyśleć wyprawę do Lanckorony. Miejscowość ta znajduje się w odległości około czterdziestu kilometrów od dawnej stolicy Polski, czyli od Krakowa. W bardzo bliskim położeniu od Lanckorony jest również atrakcyjna turystycznie Kalwaria Zebrzydowska. Znajduje się ona jedynie siedem kilometrów od tej wsi.
Wioska ta posiada bardzo atrakcyjne położenie geograficzne, jak i turystyczne. Lanckorona została wybudowana na wzniesieniu, które jest najwyższe w okolicy. Leży więc na wysokości pięciuset pięćdziesięciu metrów nad poziomem morza. Widać z niej w doskonały sposób polskie Tatry, jak i inną ciekawą atrakcje górską, jaką jest Babia Góra. Wieś tę odwiedzało wiele osób związanych z różnorakimi środowiskami artystycznymi, dlatego też sama jest bardzo piękna – pełna drewnianych domków, które mają swoje położenie wśród fascynujących krajobrazów. Jest to jedna z najpiękniejszych małopolskich wsi, a kto wie, może i jedna z najpiękniejszych wsi, jakie są w naszym kraju.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.

Designed by: Premium WordPress Themes | Thanks to Free WordPress Themes Directory, Themes Gallery and Best WordPress Themes