Nóż

Przydatnym narzędziem podczas wypraw wśród dzikiej przyrody jest nóż, który może się przydać w wielu różnych sytuacjach. Ważnym jest, aby wybrany przez nas nóż był dostosowany do wypraw i nadawał się do przenoszenia w plecaku czy kieszeni.
Warto zainwestować w nóż ze stali węglowej, która posiada bardzo dobre właściwości tnące. Ważnym również jest, aby ostrzenie noża szło sprawnie i łatwo. Warto dobrać dla siebie taki nóż, którego rękojeść będzie pasowała jak najbardziej do naszej dłoni, aby podnieść komfort użytkowania tego z całą pewnością przydatnego narzędzia. Ciekawym rozwiązaniem jest również nóż składany, jednak musimy wówczas zastanowić się nad sprzętem wyższej jakości, aby móc być pewnym mechanizmu składającego tak, aby nas nie zaskoczył w czasie naszej wyprawy. Dobry mechanizm nie pozwoli również na otwieranie się noża w niepożądanym momencie, co na pewno wpłynie na nasze bezpieczeństwo w trakcie wyprawy turystycznej. Najlepiej, jeśli nóż posiada gładkie ostrze. Ząbkowane ostrza nastręczają wiele niedogodności podczas ostrzenia i jest to bardzo czasochłonne.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.

Designed by: Premium WordPress Themes | Thanks to Free WordPress Themes Directory, Themes Gallery and Best WordPress Themes