Szlak Piastowski

Bardzo ciekawym sposobem poznawania kraju jest wybranie się w podróż trasą szlaków turystycznych. Jednym z pierwszych, jakim powinniśmy się zainteresować może być Piastowski Szlak Turystyczny. Dzięki niemu możemy poznać nie tylko uroki geograficzne i architektoniczne Polski, ale i zafundować sobie arcyciekawą lekcję historii różnych miejsc, które stoją na trasie szlaku. Szlak ten jest jednym z najpopularniejszych szlaków turystycznych w naszym kraju.
Jego trasa przebiega przez dwie krainy geograficzne, jak i historyczne, naszego kraju. A mianowicie trasa wiedzie przez Kujawy oraz Wielkopolskę. Trasa ta ma na celu zapoznać nas z początkami Państwa Polskiego. Dlatego też wyruszając w nią z całą pewnością ujrzymy zabytki, które były istotne w czasie powstawania naszego państwa. Zwiedzimy na tej trasie takie miasta jak Biskupin, Poznań, Inowrocław oraz Gniezno. Najbardziej atrakcyjnymi zabytkami tego szlaku turystycznego jest oczywiści gród w Biskupinie, gnieźnieńska bazylika archidiecezjalna, a także ruiny na Ostrowie Lednickim. Z całą pewnością warto wyruszyć w ten szlak razem z dziećmi.
Źródło: http://rezerwacjaturystyczna.pl/

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.

Designed by: Premium WordPress Themes | Thanks to Free WordPress Themes Directory, Themes Gallery and Best WordPress Themes