Den Bosch, Holandia

Jeśli planujesz zobaczyć Holandię w pigułce, to miejsce będzie do tego idealne Den Bosch to typowe miasto holenderskie. Zostało ono położone na kanałach nad rzeką Dommel. Miasto jest o tyle ciekawe, że urodził się w nim i żył jeden z najsłynniejszych artystów epoki renesansowej. A był to Hieronim Bosch, autor znanych na całym świecie dzieł, takich jak Sąd Ostateczny.
Miasto cechują ceglane, zadbane budynki, gdzieniegdzie przyozdobione drewnianymi wstawkami. Domy posiadają duże okna i ozdobione są kolorowymi okiennicami. Oczywiście w holenderskim mieście nie może zabraknąć również rowerów. Warto zajrzeć także do Katedry świętego Jana, która wznosi się nad miastem już od trzynastego wieku i jest reprezentantem stylu architektonicznego zwanego gotykiem barbanckim. Kościół ten uznawany jest za najpiękniejszy w całym kraju. Warto więc zobaczyć, czym zachwycają się Holendrzy, jeśli chodzi o budownictwo sakralne. Nie możemy ominąć również trójkątnego rynku, którego centrum ozdabia pomnik Hieronima Boscha, a nieopodal znajduje się de Moriaan – najstarszy dom wykonany z cegły, jaki znajduje się w Holandii.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.

Designed by: Premium WordPress Themes | Thanks to Free WordPress Themes Directory, Themes Gallery and Best WordPress Themes