Gaudi w Barcelonie

Jeśli jesteś miłośnikiem architektury, a już na pewno jeśli pasjonujesz się sztuką Gaudiego, koniecznie musisz się wybrać do Barcelony. W mieście tym znajduje się większość budynków, jakie w swoim życiu stworzył Gaudi. Oczywiście najsłynniejszym jest Sagrada Familia, która ma charakter sakralny, jednak w tym pięknym mieście odnajdziesz kilka innych jego dzieł architektonicznych.
Wśród nich należałoby wymienić dwa budynki, które zostały przeznaczone do celów mieszkalnych, jednak rozwiązania dekoracyjne, jakie zostały w nich zastosowane zachwycają. Są to Casa Mila i Casa Battlo. Warto również zobaczyć dom Casa Vicens, dzięki czemu będziemy mogli porównać, jak umiejętności artysty się rozwijały, gdyż ten dom był jednym z pierwszych dzieł architektonicznych Gaudiego. Na szczególną uwagę zasługuje z całą pewnością Park Guell, który każdego, nawet laika, potrafi zachwycić swym urokiem. Warto też zwrócić uwagę na mało znane dzieło Gaudiego, jakim jest pałacyk Torre Bellesguard. Co prawda miejsce to jest zamieszkane i jest terenem prywatnym, jednak jego właściciele umożliwiają oglądanie budynku, a jeśli trafimy na odpowiedni moment, możemy zostać zaproszeni do środka.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.

Designed by: Premium WordPress Themes | Thanks to Free WordPress Themes Directory, Themes Gallery and Best WordPress Themes