Trzęsacz

Jeśli planujesz aktywnie spędzić urlopowy czas nad polskim morzem, wybierz do tego miejscowość, która nosi nazwę Trzęsacz. Trzęsacz jest miastem wypoczynkowym, które mieści się tuż nad Morzem Bałtyckim. I prócz oczywistej atrakcji, jaką jest morze, dostarcza wielu innych, które są idealne, jeśli zamierzamy spędzić czas aktywnie.
Bardzo znanym zabytkiem Trzęsacza są ruiny kościoła, z którymi wiąże się arcyciekawa legenda morska. Pozna ją każdy, kto postanowi wybrać się do tej miejscowości. Kościół ten architektonicznie został zbudowany w stylu gotyckim. Powstał w bardzo pięknej lokalizacji, a mianowicie zbudowano go w centrum wsi, dwa kilometry od brzegu morskiego, jednak dziś stoi już na klifie. W Trzęsaczu odwiedzić możemy również osiemnastowieczny park dworski, który w upalne dni zapewni nam wiele cienia. A miedzy majem a czerwcem mamy możliwość wziąć udział w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki gitarowej, który rokrocznie odbywa się w Trzęsaczu.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.

Designed by: Premium WordPress Themes | Thanks to Free WordPress Themes Directory, Themes Gallery and Best WordPress Themes