Węgierska wyprawa

Od wieków zarówno w naszym kraju, jak i na Węgrzech, panuje powiedzenie „Polak Węgier dwa bratanki”. Warto pójść za głosem tego powiedzenia i na wakacje wybrać się do naszego zaprzyjaźnionego państwa, w którym jest wiele ciekawych miejsc, jak i atrakcji. Dlatego bardzo dobrym pomysłem jest wyprawa na zwiedzanie tego europejskiego miasta.
Jedną z naturalnych atrakcji tej części Europy jest największej europejskie jezioro, którym jest Balaton. Warto wybrać się w to urokliwe miejsce, w którym możemy mieć kontakt z piękną naturą. Oczywiście jednym z najciekawszych miast Węgier jest ich stolica, czyli Budapeszt. Miasto to jest podzielone Dunajem. Ze względu na to, że niegdyś na terenie Węgier była prowincja rzymska, możemy odnaleźć tam wiele zabytków z tego okresu, takich jak rzymskie amfiteatry. Prócz tego zobaczyć możemy również tureckie łaźnie. Jeśli chodzi zaś o budynki sakralne, na naszej drodze zwiedzania muszą się pojawić Wielka Synagoga oraz bazylika świętego Macieja. Znajdziemy tam zapewne wiele miejsc, które chcielibyśmy zwiedzić.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.

Designed by: Premium WordPress Themes | Thanks to Free WordPress Themes Directory, Themes Gallery and Best WordPress Themes