Szlak Architektury Drewnianej

Bardzo ciekawym szlakiem turystycznym w Polsce, który jest związany z historią i architekturą jest Szlak Architektury Drewnianej. Jest to szlak samochodowy, który wiedzie przez takie województwa, jak województwo małopolskie, podkarpackie śląskie oraz świętokrzyskie. Szlak skupia się głównie na wsiach, które to zachowały w swoich zabudowaniach zadziwiające i piękne okazy architektoniczne, które były wykonane z drewna.
W ten sposób prócz historii i architektury, możemy również doświadczyć kultury, jak i sztuki ludowej, która jest nierozerwalnie złączona z polską wsią. Dzięki temu szlakowi mamy możliwość zobaczyć kościoły, dworki, chałupy, cerkwie, jak i kapliczki czy gospody. Wśród zabytków szlaku znajdują się również skanseny i pałacyki. Większość z tych obiektów to budynki wpisane do międzynarodowego spisu zabytków UNESCO. Podobne szlaki turystyczne znajdują się także we Francji, jak i Czechach.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.

Designed by: Premium WordPress Themes | Thanks to Free WordPress Themes Directory, Themes Gallery and Best WordPress Themes