Łódź

Dla wszystkich miłośników historii przemysłu i różnorakich technologii Łódź powinna być niesamowicie ciekawym miejscem do odwiedzenia. Choć może nie kojarzy się ona bezpośredni z turystyką, to na pewno znajdziemy tu ciekawe miejsca, w których możemy spędzić wolny dzień, relaksując się przy tym, a i poznając nowe rzeczy.
Jednym z takich miejsc może być zakład włókienniczy Scheiblera, który znajduje się w Łodzi na ulicy Milionowej. Miejsce to zachowało jeszcze swój dawny urok i zobaczyć tu można ślady niegdyś rozwijającej się potęgi przemysłowej. Architektura budynku z całą pewnością wyprzedzała swoje czasy – zadziwić może, że stylistyka budynków zakładów włókienniczych tak naprawdę niewiele różni się od tego, co prezentowane jest we współczesnej architekturze przemysłowej. Warto zobaczyć to miejsce, w którym przeszłość w bardzo namacalny sposób już kiedyś spotkała się z przyszłością.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.

Designed by: Premium WordPress Themes | Thanks to Free WordPress Themes Directory, Themes Gallery and Best WordPress Themes