Birma

Birma, a tak naprawdę Mayanmar, to duchowa stolica Birmy, mimo że stolica państwowa została całkiem niedawno przeniesiona do innego miasta. Jednak warto ujrzeć to wspaniałe miasto, w którym znajduje się jeden z najbardziej znanych i najpiękniejszych zabytków birmańskich.
Zabytkiem tym jest oczywiście Szwedagon, czyli stupa, której wysokość osiąga dziewięćdziesiąt osiem metrów. Birmańczycy są przekonani, że świątynia ta została wybudowana ponad dwa i pół tysiąca lat temu. Jest w bajkowy sposób przyozdobiona złotymi płytkami oraz wieloma drogocennymi kamieniami, co sprawia, że cała budowla nabiera bajkowego, fantastycznego charakteru.
Zwiedzanie całego kraju również będzie ciekawe. Znajdują się tu liczne świątynie i pagody, które są atrakcyjne architektonicznie dla osób z Europy. W ten sposób będziemy mieli możliwość poznania tej niezwykle ciekawej kultury. Birma z całą pewnością jest idealnym miejscem na wakacje, jeśli zamierzamy spędzać je aktywnie.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.

Designed by: Premium WordPress Themes | Thanks to Free WordPress Themes Directory, Themes Gallery and Best WordPress Themes