Ogród Europy

Jeśli kochasz zieleń i piękne widoki, musisz koniecznie odwiedzić Południowe Morawy. Znajdziesz tam Lednice-Valtice, czyli letnią rezydencję Lichtensteinów, który od 1996 roku figuruje na listach UNESCO. Miejsce to jest potężnym i niesamowicie atrakcyjnym turystycznie zespołem parkowo-pałacowym. Wyróżnia się tym, że jest największym kompleksem ogrodowym stworzonym w całości przez człowieka na Starym Kontynencie.
Na terenie posiadłości znajduje się potężny pałac, który swoim stylem nawiązuje do architektury angielskiego gotyku. Do pałacu przylega również neogotycki kościół. W całym kompleksie budynków znaleźć możemy również palmiarnię, a także tak zwane Akwarium Malawi. Wśród różnych budynków odnaleźć również możemy najwyższy w Europie minaret, który ma około 60 metrów wysokości i jest naprawdę niesamowitym punktem widokowym. Jeśli uda nam się odwiedzić to miejsce w pogodny dzień, a powietrze będzie przejrzyste, będziemy w stanie zobaczyć Alpy. Jest to miejsce z całą pewnością godne odwiedzenia.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.

Designed by: Premium WordPress Themes | Thanks to Free WordPress Themes Directory, Themes Gallery and Best WordPress Themes