Szlak Grunwaldzki

Ciekawym szlakiem, w jaki możemy się wybrać samochodem, jest szlak, który ma na celu ukazanie jak największej informacji na temat najsłynniejszej polskiej wygranej bitwy, jaką była bitwa pod Grunwaldem. Szlak ten ciągnie się na długości dwustu osiemdziesięciu trzech kilometrów. Często zdarza się, że w różnorakich przewodnikach jest on traktowany jako przedłużenie Szlaku Piastowskiego, jednak warto go wyodrębnić i opisywać osobno, gdyż dotyczy bardzo istotnego okresu w historii Polski.
Trasa Szlaku Grunwaldzkiego ma swój początek w Olsztynie. Następnie prowadzi właśnie na Grunwald, zataczając wokół niego koło, a następnie wraca znów do miejsca, w którym ma swój początek. Choć niewątpliwie najciekawszym elementem tego szlaku jest miejsce, w którym przed wiekami odbyła się największa bitwa europejska, to trasa ta pozwala nam także zwiedzić Zamek Kapituły Warmińskiej, który ma swoją lokalizację w Olsztynie, a także Zamek Krzyżacki w Nidzicy.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.

Designed by: Premium WordPress Themes | Thanks to Free WordPress Themes Directory, Themes Gallery and Best WordPress Themes