Borneo

Ciekawą atrakcją turystyczną jest również Borneo. Miejsce to jest zadziwiające pod względem kulturowym, jak i krajobrazowym. To właśnie na tej wyspie odnajdziemy najwyższy szczyt Archipelagu Malezyjskiego, który mierzy ponad cztery tysiące metrów.
Bardzo ciekawą lokalizacją, jaką możemy odwiedzić na Borneo jest Kinabalu. Region ten wyróżnia się dość nieufnymi i ostrożnymi względem turystów autochtonami, jednak nie czujmy się tym zrażeni. A już z całą pewnością nie próbujmy nadużyć zasad, według których żyją, a już z całą pewności nie tych, które związane są z wyznaniem religijnym. By uszanować ich światopogląd, pamiętajmy o odpowiednim stroju podczas zwiedzania miejsc sakralnych w tym regionie. Obowiązuje tam między innymi nakaz nakrywania ramion, gdy odwiedzamy jakieś święte miejsce.
Na Borneo musisz spróbować tamtejszej zupy rybnej, której sława już obiegła cały świat, a smak jest doceniany wśród największych koneserów. Inną bardzo popularną potrawą jest homar. Jeśli wydaje ci się, że wiesz, jak powinien smakować, koniecznie musisz spróbować tego przyrządzanego na Borneo!

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.

Designed by: Premium WordPress Themes | Thanks to Free WordPress Themes Directory, Themes Gallery and Best WordPress Themes