Bratysława, Słowacja

Dla wszystkich miłośników kultury słowiańskiej i niedalekich podróży po Europie idealnym miejscem na wypoczynek powinna być nasza sąsiednia Słowacja. Stolica tego państwa bardzo często jest traktowana po macoszemu, gdyż w niedalekiej odległości, zaledwie sześćdziesięciu pięciu kilometrów, znajduje się inna wielka europejska stolica, a mianowicie Wiedeń. Jednak warto zatrzymać się w stolicy Słowacji. Oto kilka powodów.
Jednym z najpiękniejszych zabytków Bratysławy jest Zamek Bratysławski. Wznosi się on nad miastem już od piętnastego wieku. Wewnątrz możemy podziwiać ekspozycję historyczną, a wzgórze zamkowe zapewni nam widok na przepiękną panoramę miasta. Innym ciekawym miejscem są ruiny zamku Devin. Zamek ten sięga swoją historią aż starożytności. Co więcej, w jego okolicy znajduje się punkt widokowy z przepięknym widokiem na Dunaj i piękne wzgórza. Warto wybrać się do Bratysławy, by móc obejrzeć to skromne, lecz z całą pewnością piękne miasto.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.

Designed by: Premium WordPress Themes | Thanks to Free WordPress Themes Directory, Themes Gallery and Best WordPress Themes