Buenos Aires

Buenos Aires to kolejne na naszej liście miasto, które cieszy się opinią miejsca, które nigdy nie zasypia. Mówi się o tej miejscowości, że tętni życiem i czaruje barwnością. Ciągłą energię i życie temu miastu z całą pewnością zapewnia fakt, że Buenos Aires należy do największych kompleksów miejskich, jakie znajdują się na naszym globie.
Szczególnym i specyficznym charakterem Buenos Aires jest swoista eklektyczna architektura, która łączy w sobie dawne zabytki, jak i współczesną stylistykę architektoniczną. Zabytki, jakie możemy ujrzeć w tym mieście bardzo często sięgają czasów kolonialnych. Ciekawym miejscem do odwiedzenia z całą pewnością będzie Casa Rosada. Potężny budynek, który jest miejscem zamieszkania osoby, która aktualnie sprawuje urząd prezydenta Argentyny. Jeśli jednak fascynuje cię architektura epoki baroku, koniecznie wybierz się do dzielnicy San Telmo. Jest to również bardzo ciekawe miejsce pod względem kultury – możemy napotkać tu wielu artystów, od tancerzy po muzyków.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.

Designed by: Premium WordPress Themes | Thanks to Free WordPress Themes Directory, Themes Gallery and Best WordPress Themes