Szlak Zamków Krzyżackich

Polskie zabytki mają też coś niezwykle ciekawego do zaoferowania mieszkańcom z północy kraju. A także tym, którzy zafascynowani są budowlami zamkowymi oraz fortyfikacyjnymi. Mamy tu na myśli niezwykle popularny i często odwiedzany przez zagranicznych turystów Szlak Zamków Krzyżackich.
Jeśli chcesz poznać historię Krzyżaków, najlepiej to robić pośród budowli, które wznosili, w miejscach, w których zamieszkiwali. Dlatego znajdź czas i wybierz się w tę edukacyjną podróż, która będzie z całą pewnością ciekawa. Polski Szlak Zamków Krzyżackich najlepiej przemierzać samochodem, gdyż jego długość to około pięćset pięćdziesiąt kilometrów. Prowadzi przez Pomorze, Warmię oraz Mazury, zahaczając o najistotniejsze obiekty architektoniczne związane z Zakonem Krzyżackim i dawna kultura pruską. Dzięki temu szlakowi na pewno odwiedzimy takie miejscowości jak Sztum, Gniew, Bytów, Kwidzyn czy najbardziej znany zamek krzyżacki w Polsce i Europie, czyli Malbork.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.

Designed by: Premium WordPress Themes | Thanks to Free WordPress Themes Directory, Themes Gallery and Best WordPress Themes