Główny Szlak Świętokrzyski imienia Edmunda Massalskiego

Jeśli lubisz piesze wyprawy, a już szczególnie w krajobrazie górskim, polskie Góry Świętokrzyskie są w stanie zaoferować ci coś ciekawego i atrakcyjnego. Jest to mianowicie Główny Szlak Świętokrzyski, który nosi imię Edmunda Massalskiego. Szlak ten został oznaczony na czerwono. Jest głównym szlakiem, jaki jest dostępny w Górach Świętokrzyskich i wiedzie przez bardzo ciekawe tereny w tym regionie.
Szlak ten rozciąga się na długości stu pięciu kilometrów. Jeśli wybierzemy się w tę trasę, z całą pewnością odwiedzisz Świętokrzyski Park Narodowy, jak i Jeleniowski Park Krajobrazowy. Trasa powiedzie cię przez takie atrakcyjne miejsca, jak Radostowa, Łysica, a także Łysiec. Swą podroż zakończysz w lasach w okolicach Suchedniowa i Oblęgorka. Atrakcyjności szlakowi dodaje liczna ilość rezerwatów przyrody. Jednak będziesz mógł również odwiedzić kilka atrakcji dla turystów, do których zalicza się między innymi sanktuarium w Świętym Krzyżu czy Kakonin.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.

Designed by: Premium WordPress Themes | Thanks to Free WordPress Themes Directory, Themes Gallery and Best WordPress Themes